Holenderscy studenci badają biebrzańską przyrodę

Źródło: UwB
Źródło: UwB

Przemierzają biebrzańskie bagna i obserwują nowe dla siebie gatunki zwierząt i roślin. Studenci z holenderskiego Van Hall Larenstein University of Applied Sciences przyjechali do stacji terenowej Uniwersytetu w Białymstoku w Gugnach. O wizycie poinformowała rzeczniczka UwB.

Młodzi Holendrzy przyjechali na zajęcia terenowe, w trakcie których zapoznają się z cennymi środowiskami przyrodniczymi, bogactwem fauny i flory oraz z formami i sposobami ochrony przyrody na Podlasiu. Spotykają się też ze studentami i kadrą Instytutu Biologii UwB. Z dr. hab. Marcinem Sielezniewem mają seminarium na temat ekologii motyli myrmekofilnych (motyli, których gąsienice rozwijają się w gniazdach mrówek) w dolinie Biebrzy.

Natomiast studenci z Koła Naukowego Biologów zaprezentowali im zagadnienia dotyczące ochrony płazów. Holenderscy studenci towarzyszyli też białostockim żakom w monitoringu śmiertelności płazów i gadów na Carskiej Drodze w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Jeddenastodniowa wizyta potrwa do czwartku (26 maja). Do Polski przyjechało w sumie ponad 30 studentów z Holandii. Po przyjeździe na Podlasie podzielili się na dwie grupy. Jedna została w Gugnach, druga udała się do Białowieży. Po pięciu dniach grupy wymieniły się. Każda z nich jest pod opieką trzech nauczycieli akademickich.

W tym roku przypada "jubileuszowa", 10. naukowa wizyta Holendrów w Polsce, a dziewiąta w Stacji Terenowej Instytutu Biologii UwB w Gugnach.

PAP - Nauka w Polsce

zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Łoś. Fot. Patryk Sacharewicz, mat. prasowe

    Od badylarza do łopatacza – zbadano zmiany wielkości poroża łosi w okresie bez polowań

  • Adobe Stock, trójwymiarowy model ubikwityny, przyłączającej się do białek w procesie ubikwitynacji

    Powstała DEGRONOPEDIA - baza oraz serwer do przewidywania degronów - białkowych “znaczników zniszczenia”

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera