PW, CEZAMAT i Creotech Instruments razem dla rozwoju technologii kosmicznych

Źródło: Fotolia
Źródło: Fotolia

Współpracę w obszarze technologii kosmicznych i satelitarnych, utworzenie wspólnej bazy badawczej, prowadzenie wspólnych prac wdrożeniowych zakłada umowa o współpracy podpisana przez Politechnikę Warszawską, CEZAMAT i firmę Creotech Instruments.

Umowę o współpracy podpisano we wtorek 22 marca br. w Politechnice Warszawskiej. Współpraca między Politechniką Warszawską, CEZAMAT PW i Creotech Instruments obejmie m.in. utworzenie wspólnej bazy badawczej, laboratoryjnej oraz wytwórczej dla prowadzenia projektów w zakresie technologii kosmicznych i satelitarnych. Partnerzy będą także wymieniać się wiedzą, organizować szkolenia, seminaria i spotkania ekspertów oraz prowadzić spójną politykę informacyjną.

"Łączenie wysiłków twórczych naukowców i przedstawicieli przemysłu zawsze daje znakomite rezultaty. Zawarta dzisiaj umowa o współpracy między naszymi instytucjami z pewnością zaowocuje innowacyjnymi rozwiązaniami w obszarze technologii kosmicznych i satelitarnych, które znajdą zastosowanie w polskiej gospodarce" – mówił rektor Politechniki Warszawskiej, prof. Jan Szmidt.

"Jesteśmy w stanie bardzo wiele się od siebie nauczyć i wspólnie możemy zdziałać zdecydowanie więcej. Cechą charakterystyczną prawdziwie silnych i innowacyjnych gospodarek jest to, że wiodące ośrodki naukowe ściśle współpracują z rodzimym biznesem" – powiedział dr Grzegorz Brona, prezes Creotech Instruments S.A., który rolę prezesa prywatnej firmy łączy z obowiązkami wykładowcy na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Mariusz Wielec, prezes zarządu CEZAMAT PW Sp. z o.o. przypomina, że kompleks badawczy CEZAMAT od samego początku zaprojektowany był do współpracy z przemysłem. "Sposób budowy infrastruktury, organizacji pracy i zarządzania pozwala na elastyczną współpracę z podmiotami przemysłowymi. Centrum wyposażone będzie w zaawansowane linie technologiczne oraz platformy projektowania, symulacji, diagnostyki i charakteryzacji" – mówi Mariusz Wielec.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mki/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Rys. Coolerheat/Łukasz Witanowski

    Naukowcy chcą produkować chłód z ciepła

  • Fot. Adobe Stock

    Polski eksperyment w kosmosie: test technologii przetwarzania danych na orbicie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera