Studenci niczym cienie podążą za pracownikiem

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Zdobywanie doświadczenia zawodowego poprzez obserwację stanowisk pracy wiceprezesa, dyrektora finansowego, osoby rozwijającej oprogramowanie lub rzecznika prasowego przewiduje projekt „Job Shadowing – Cień Szansy”. Do 14 kwietnia trwa rekrutacja studentów wszystkich uczelni wyższych województwa śląskiego.

Projekt studentów z Organizacji Studenckiej PANEUROPA Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach został uznany za najbardziej innowacyjny biznesowy projekt studencki w Polsce w programie grantowym Ideas Loading.

Zakwalifikowani studenci odwiedzą wybrane przez siebie firmy i na kilka dni „staną się cieniami” pracowników na danych stanowiskach. Taka obserwacja pozwoli skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością i da cenne wskazówki dotyczące dalszego rozwoju kariery.

„Program daje studentom możliwość poznania wielu branż: od IT, poprzez PR, marketing czy audyt, co sprawia, że każdy będzie mógł znaleźć w nim coś dla siebie, spróbować swoich sił” – mówi Krystyna Bytom, koordynator ds. promocji projektu.

W ramach programu będzie można wcielić się na przykład w rolę dyrektora finansowego jednej z firm i zarządzać nią wraz z pozostałą dwójką wiceprezesów, tworzyć strategię rozwoju spółki, planować budżet grupy oraz nadzorować procesy finansowe. To tylko jeden z przykładów. Na uczestników czekają 22 stanowiska w różnych firmach i instytucjach.

Podsumowanie projektu odbędzie się w maju. Studenci i przedstawiciele firm biorących udział w programie wymienią się zdobytymi przez obie strony doświadczeniami.

Inicjatywa została wyróżniona przez sieć firm audytorsko-doradczych KPMG w programie grantowym Ideas Loading. Uzyskała grant na realizację w wysokości 10 tys. zł.

Więcej informacji na stronie internetowej cien-szansy.pl oraz na paneuropa.com.pl

PAP - Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Ponad 44 mln zł na comiesięczne stypendia dla 228 wybitnych młodych naukowców

  • Fot. Adobe Stock

    Stypendia naukowe NAWA dla 31 badaczy zajmujących się zdrowiem

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera