Ministerstwo Edukacji i Nauki

21.10.2021
PL EN
25.09.2021 aktualizacja 25.09.2021

Uniwersytet Warszawski przygotował kampanię na rzecz szczepień przeciw COVID-19

Fot. PAP/ Rafał Guz 11.03.2020 Fot. PAP/ Rafał Guz 11.03.2020

Zależy mi na innych, wierzę w naukę, chcę podróżować po świecie, chcę studiować normalnie, chcę żyć normalnie - to wybrane sformułowania wykorzystane w kampanii na rzecz szczepień przeciw COVID-19, którą przygotował Uniwersytet Warszawski.

Na kampanię zatytułowaną "Ramię w ramię" składa się seria plakatów, banerów oraz działania na profilach Uniwersytetu w mediach społecznościowych. Materiały pojawią się także na stronach internetowych i fanpage’ach jednostek UW.

W kampanii wyliczono powody, dla których warto się zaszczepić: zależy mi na innych, wierzę w naukę, chcę podróżować po świecie, chcę studiować normalnie, chcę żyć normalnie, chcę żyć.

W ramach akcji powstał również firm promocyjny zachęcający do szczepień (https://youtu.be/zKDN0K5NSBs). Występują w nim przedstawiciele różnych grup wspólnoty akademickiej UW - rektor UW Alojzy Z. Nowak, Jacek Jemielity z Centrum Nowych Technologii, dyrektor Uniwersytetu Otwartego UW dr Katarzyna Lubryczyńska-Cichocka, doktorantka z Wydziału Fizyki Anita Gardias, student prawa i przewodniczący Samorządu Studentów UW Kamil Bonas oraz pochodząca z Etiopii studentka stosunków międzynarodowych Gelila Shumi Tolla.

Kampania promocyjna UW dotycząca szczepień przeciw COVID-19 powstała z inicjatywy władz UW. Akcja skierowana jest do wszystkich członków społeczności UW - wynika z informacji zamieszczonych na stronie uczelni.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ mhr/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2021