Nauka dla Społeczeństwa

29.03.2024
PL EN
09.02.2017 aktualizacja 09.02.2017

W poniedziałek Uniwersytet Zielonogórski rozpoczyna zimową rekrutację

510 miejsc na studiach stacjonarnych i 340 na płatnych, niestacjonarnych oferuje podczas zimowej rekrutacji Uniwersytet Zielonogórski. Rekrutacja rozpocznie się na początku przyszłego tygodnia.

„Jest to rekrutacja wyłącznie na studia drugiego stopnia na 11 kierunkach studiów stacjonarnych i na dziewięciu kierunkach studiów niestacjonarnych. Do 5 marca trwa elektroniczna rejestracja, natomiast dokumenty można składać od 27 lutego do 6 marca” – powiedziała rzecznik uczelni Ewa Sapeńko.

Dodała, że na kierunkach architektura i architektura krajobrazu 8 marca odbędzie się przegląd prac własnych (portfolio), a na architekturze krajobrazu dodatkowo jeszcze odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna. Ogłoszenie list przyjętych nastąpi 10 marca.

Rekrutację prowadzą cztery wydziały tej uczelni - Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki, Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii oraz Wydział Mechaniczny.

Szczegóły rekrutacji wraz z terminami można znaleźć na stornie internetowej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Uniwersytet Zielonogórski tworzy 12 wydziałów, na których studenci mają do wyboru 60 kierunków i ponad 100 specjalności w dziedzinach: humanistycznych, społecznych, ekonomicznych, przyrodniczych, ścisłych i technicznych oraz artystycznych. W roku akademickim 2016/17 w murach uczelni kształci się 11,5 tys. studentów.

Uniwersytet Zielonogórski będący największą uczelnią wyższą w woj. lubuskim znajduje się w grupie uniwersytetów klasycznych. Uczelnia posiada prawo do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w siedmiu dyscyplinach naukowych oraz do nadawania stopnia doktora w 19 dyscyplinach. Na ośmiu wydziałach (w 16 dyscyplinach) prowadzone są stacjonarne studia doktoranckie.

PAP - Nauka w Polsce

mmd/ mrt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024