Nauka dla Społeczeństwa

29.03.2024
PL EN
26.04.2017 aktualizacja 26.04.2017

Kielce/ wspólny projekt KPT i Politechniki Świętokrzyskiej

Nagroda finansowa lub płatny staż w firmie partnerskiej czeka na autorów najlepszych prac dyplomowych w konkursie organizowanym przez Kielecki Park Technologiczny i Politechnikę Świętokrzyską. „To świetna okazja dla naszych studentów na znalezienie wymarzonej pracy” – powiedział rzecznik kieleckiej uczelni Kamil Dziewit.

Konkurs przeznaczony jest dla studentów Politechniki Świętokrzyskiej, którzy w roku akademickim 2016/17 bronić będą prace inżynierskie i magisterskie z 11 obszarów, takich jak: inżynieria środowiska, odnawialne źródła energii, elektrotechnika, informatyka, mechatronika, transport, ekonomia, inżynieria produkcji, geodezja i kartografia, budownictwo, architektura.

Dla autorów najlepszych prac przewidziano nagrody pieniężne lub płatne staże. "Doskonała okazja dla studentów naszej uczelni na start zawodowy i znalezienie wymarzonej pracy" – podkreślił rzecznik Politechniki Świętokrzyskiej. Dziewit dodał, że konkurs przyniesie korzyści nie tylko studentom kieleckiej uczelni, ale i przedstawicielom świata biznesu.

"To kolejna okazja do zbliżenia światów nauki i biznesu. Prace dyplomowe będą oceniane przez komisje w firmach partnerskich, które przyłączyły się do naszego konkursu. Przedsiębiorcy będą mieli okazję zatrudnienia u siebie naszych najlepszych studentów" – dodał Dziewit.

Dyrektor KPT Szymon Mazurkiewicz podkreślił, że konkurs ma na celu wsparcie lokalnych firm poszukujących pracowników, a z drugiej strony studentów poszukujących zatrudniania. „W tym celi budujemy platformę do komunikacji, na której studenci będą mogli zamieszczać swoje aplikacje, z drugiej strony pracodawcy będą mogli publikować ogłoszenia o zatrudnieniu” – powiedział Mazurkiewicz. Dodał, że współpraca między KPT i kielecką uczelnią dotyczyć będzie także praktycznego podejścia do przygotowania prac dyplomowych.

"W tym celu zebraliśmy grupę przedsiębiorstw. W większości są to firmy, które działają na naszym terenie. Przedsiębiorcy są zainteresowani, aby prace dyplomowe powstawały na ich potrzeby własne. Z jednej strony pomoże to tym firmom bardziej efektywnie funkcjonować na rynku pracy, a z drugiej nauka będzie miała bardziej praktyczny wymiar, niż to było do tej pory" – dodał Mazurkiewicz.

Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystej gali, która planowana jest na grudzień tego roku.

Kielecki Park Technologiczny powołano w 2008 r., a otwarcie jego obiektów - inkubatora w 2011 r. i centrum technologicznego w 2012 r. - umożliwiała inwestycja współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Wartość tego projektu, realizowanego przez miasto Kielce, wyniosła ponad 86 mln zł, z czego 91 proc. pochodziło ze środków unijnych.

Park - kosztem kolejnych 120 mln zł - dzięki dofinansowaniu z tego samego programu zbudował m.in. zespół inkubatorów oraz trzy hale produkcyjne. Powstało Energetyczne Centrum Nauki, Centrum Szybkiego Prototypowania LabDesign, Centrum Kompetencji w zakresie CNC (obrabiarek sterowanych numerycznie), Centrum Kompetencji i Kreatywności w zakresie Fashion Design. W KPT działa ponad 150 podmiotów gospodarczych. (PAP)

maj/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024