Nauka dla Społeczeństwa

28.03.2024
PL EN
12.04.2017 aktualizacja 12.04.2017

"Halo Ziemia" nowym filmem wyprodukowanym w planetarium Niebo Kopernika

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Dlaczego tak bardzo potrzebujemy kontaktu z innymi? Czy internet naprawdę zbliża ludzi? Odpowiedzi na takie pytania poszukują twórcy filmu "Halo Ziemia". To drugi film stworzony w Studio Produkcyjnym Planetarium Niebo Kopernika i wyprodukowany przez Centrum Nauki Kopernik.

Film „Halo Ziemia” to animowany film o istocie porozumiewania się, zrealizowany w technologii fulldome i przeznaczony do oglądania na sferycznym ekranie planetarium.

\"Od najdawniejszych czasów szukaliśmy kontaktu z innymi ludźmi. Krocząc tą drogą odkryliśmy pismo, radio, telefon, telegraf, a w końcu internet. Pokonywaliśmy bariery językowe, problemy związane z odległością i czasem przepływu informacji. Dzięki nowoczesnym technologiom i urządzeniom ułatwiających komunikowanie się zmieniamy świat oraz siebie samych. Połączeni niewidzialną siecią, pozostajemy ze sobą w nieustającym kontakcie\" - podają twórcy produkcji.

Dzięki unikatowej technologii widzowie będą mogli oglądać film nie tylko za pomocą słów i merytorycznego przekazu, ale też doświadczać go dzięki obrazom, muzyce i dźwiękom okalającym ich ze wszystkich stron. W roli narratora wystąpił Zbigniew Zamachowski, a muzykę skomponował Jan Duszyński – autor oprawy muzycznej filmów „Jack Strong” czy „Pokłosie”.

Sam trailer filmu - jeszcze przed premierą - wyróżniono na międzynarodowym festiwalu filmowym w Jenie. Pierwszą polską produkcją przygotowaną z myślą o półokrągłym ekranie był film \"Na skrzydłach marzeń\". Powstał on również w planetarium Niebo Kopernika w 2013 roku.

Film będzie trwał 50 minut, a pierwsze pokazy zaplanowane są na koniec kwietnia.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ zan/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024