20.05.2019
PL EN
12.11.2013 aktualizacja 12.11.2013

Konkurs dla naukowców marzycieli tylko do 30 listopada

Naukowcy, którzy mają swoje niezrealizowane marzenia naukowe, mogą wziąć udział w konkursie Dream Chemistry Award, organizowanym przez Instytut Chemii Fizycznej PAN. Zgłoszenia można przesyłać do 30 listopada. Na zwycięzcę czeka m.in. 15 tys. euro.

Konkurs Dream Chemistry Award (DCA) – na najciekawszy naukowy projekt-marzenie z zakresu chemii i jej pogranicza z fizyką, biologią, medycyną lub inżynierią materiałową skierowany jest do naukowców wizjonerów. Na zwycięzcę czeka statuetka, 15 tys. euro oraz możliwość upowszechnienia tematu projektu.

„Chcemy uhonorować naprawdę kreatywnych naukowców, z ciekawymi pomysłami badawczymi, którzy jednak z różnych powodów – technologicznych, finansowych czy środowiskowych – nie mają warunków, by swe projekty realizować już teraz” - mówi dyrektor IChF PAN prof. Robert Hołyst.

W konkursie mogą wziąć udział naukowcy z całego świata, którzy nie ukończyli 36. roku życia i obronili doktorat w 2006 roku lub później. Nagroda będzie przyznawana wyłącznie za projekt badawczy dopiero czekający na realizację. Jury zastrzega jednak, że przy wyborze laureata będzie zwracało uwagę także na wcześniejsze dokonania naukowe kandydatów.

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest nominowanie kandydata przez naukowca z tytułem doktora lub wyższym i przynajmniej 20-letnim stażem w naukach ścisłych lub przyrodniczych, liczonym od daty publikacji pierwszej pracy naukowej. Termin zgłaszania nominacji kandydatów upływa 30 listopada.

Projekty nadsyłane na konkurs będą oceniane przez komitet naukowy składający się ze znanych polskich naukowców zajmujących się: chemią, fizyką, biologią, medycyną i inżynierią materiałową. Wśród oceniających znajdą się m.in. prof. Janusz Bujnicki z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, prof. Tomasz Dietl z Instytutu Fizyki PAN, prof. Maciej Wojtkowski z Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, prof. Karol Grela z Instytutu Chemii Organicznej PAN.

Szczegółowe informacje o konkursie Dream Chemistry Award można znaleźć pod adresem: http://www.ichf.edu.pl/dreamchemistryaward/

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Copyright © Fundacja PAP 2019