19.06.2019
PL EN
05.04.2013 aktualizacja 05.04.2013

Uniwersytet Śląski z ofertą dla uczniów i studentów na Ukrainie

Uniwersytet Śląski od środy zachęca uczniów i studentów z Ukrainy do podjęcia studiów w Katowicach. Na rok akademicki 2013/2014 uczelnia przygotowała 201 bezpłatnych miejsc dla kandydatów spoza Unii Europejskiej.

Kandydaci z Ukrainy będą mogli starać się o przyjęcia m.in. na grafikę, psychologię, fizykę medyczną, politologię, socjologię, organizację produkcji filmowej i telewizyjnej, geologię, filologię angielską - poinformował rzecznik uczelni Jacek Szymik-Kozaczko.

"Staramy się prezentować naszą ofertę edukacyjną nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Wizyta na Ukrainie to właśnie element promocji oferty skierowanej do cudzoziemców" - powiedział rzecznik uczelni.

Wizyta pracowników Biura Rekrutacji Studentów Międzynarodowych Uniwersytetu Śląskiego potrwa na Ukrainie do 14 kwietnia. W tym czasie delegacja odwiedzi m.in. Politechnikę Doniecką, Uniwersytet Narodowy i Uniwersytet Pedagogiczny w Charkowie, Uniwersytet Narodowy w Zaporożu.

Program obejmuje też udział w targach edukacyjnych "Oswita Słobożanszczyni" w Charkowie oraz "Oswita i Kariera" w Kijowie, wizyty w uczelniach partnerskich, spotkania z organizacjami polonijnymi oraz spotkania z kandydatami na studia.

PAP - Nauka w Polsce

ktp/ ls/

Copyright © Fundacja PAP 2019