24.01.2019
PL EN
23.05.2018 aktualizacja 23.05.2018

Trwa nabór do Kuźni Młodych Talentów, czyli letniej szkoły dla doktorantów

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Popularyzacja nauki będzie motywem przewodnim tegorocznej Kuźni Młodych Talentów, czyli szkoły letniej dla doktorantów reprezentujących nauki o życiu oraz nauki ścisłe i techniczne. Spotkanie, organizowane przez Akademię Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk, odbędzie się we wrześniu.

Jak wyjaśniają organizatorzy, KMT ma na celu integrację najlepszych doktorantów w Polsce oraz trening umiejętności miękkich niezbędnych w pracy naukowej. W tym roku jest organizowane po raz czwarty. Odbędzie się w dniach 18-21 września w Domu Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie k. Warszawy.

Uczestnicy KMT będą mogli rozwinąć swoje kompetencje interpersonalne i zdolności komunikacyjne poprzez udział w dyskusjach panelowych, debacie oksfordzkiej i różnych warsztatach, m.in. z emisji głosu i narzędzi informatycznych wspomagających pracę naukową, oraz z biostatystyki. Będzie również możliwość zapoznania się z zagadnieniem dotyczącymi sposobów popularyzacji nauki i kontaktów z mediami.

Poza tym uczestnicy spotkania będą mogli wysłuchać wykładów popularnonaukowych prowadzonych przez najlepszych specjalistów z Polski – zapowiadają organizatorzy.

W IV edycji szkoły letniej KMT tradycyjnie odbędzie się konkurs na najlepszą prezentację naukową.

Nagrodą główną ufundowaną przez firmę GENORE jest 2500 zł, które zwycięzca przeznaczy na udział w wybranej konferencji naukowej. Nabór wniosków potrwa do 25 maja.

Więcej informacji na stronie: http://amu.pan.pl/kmtamu/

Ewentualne pytania można przesyłać na adres: kuznia.amu@gmail.com

PAP – Nauka w Polsce

agt/

Copyright © Fundacja PAP 2019